گردش در سایت


بایگانی مطالب با موضوع عمومی

۲۱ اردیبهشت ماه ۸۵

بد ندیدیم با توجه به فعالیت چند ماهه سایت و وبلاگ شرکت آمار بازدیدکنندگان را مورد بررسی قرار دهیم و نتایج را برای اطلاع علاقمندان در اختیار بازیدکنندگان قرار دهیم. این آمار که با استفاده از خدمات آمارگیری گوگل تهیه شده شامل دوره زمانی بین ۵ اسفندماه ۸۴ تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۸۵ می‌شود. البته در این آمار، مراجعات صورت پذیرفته از آی اس پی مورد استفاده خود شرکت، حذف گردیده است.

آمار کلی

بازدیدها و تعداد مشاهده صفحات:

بازدیدها و تعداد مشاهده صفحات

بازدیدکنندگانی که دوباره به سایت سر زده‌اند در مقایسه با بازدیدکنندگان اول بار:

بازدیدکنندگانی که دوباره به سایت سر زده‌اند در مقایسه با بازدیدکنندگان اول بار:

بازدیدکنندگان از کجا آمده‌اند:

بازدیدکنندگان از کجا آمده‌اند

[ادامه...]

۱۹ اردیبهشت ماه ۸۵

Microsoft Windows Embeded
مایکروسافت اعلام نمود نسخه‌های آزمایشی ویرایش بعدی ویندوز مایکروسافت برای دستگاههای قابل حمل، در دسترس سازندگان سخت‌افزار، برنامه‌نویسان و شرکای این شرکت قرار گرفته است. نسخه جدید ویندوز سی‌ئی که همزمان با دهمین سالگرد ارائه این ویرایش از ویندوز عرضه می‌گردد توانایی پشتیبانی اجرای همزمان ۳۲ تا ۳۲۰۰۰ پردازه را در حافظه مجازی ۲ گیگابایتی خود داراست و برنامه‌نویسان قادر خواهند بود با استفاده از افزونه‌هایی که به ویژوال استودیو ۲۰۰۵ اضافه می‌گردند برای این ویرایش جدید ویندوز سی‌ئی برنامه‌سازی کنند. همزمان اینتل اعلام نمود که به همکاری با مایکروسافت برای افزایش کارایی و انعطاف‌پذیری دستگاههای مبتنی بر ویندوز سی‌ئی و پردازنده‌های سری XScale ادامه خواهد داد و نسل سوم این پردازنده‌ها را با اسم رمز Monahans همخوان با ویرایش جدید ویندوز سی‌ئی ارائه خواهد نمود.

منبع خبر

۲۹ اسفند ماه ۸۴

سال نو مبارک

پایگاه اطلاع رسانی شرکت گاز استان مرکزی - www.nigc-mpgc.ir

پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت گاز استان مرکزی دربردارنده اطلاعات مستند و نسبتاً جامعی راجع به روند جایگزینی سیستم جدید کنتورخوانی گاز (که نرم‌افزار نهایی آن توسط شرکت فنی و مهندسی فن‌آوران داده‌افزار کارا طراحی و پیاده‌سازی شده است) در آن شرکت است.

بد نیست در صورتی که به این موضوع علاقمندید نگاهی به مطالب زیر که به ترتیب تاریخ ارائه از طریق این پایگاه مرتب شده‌اند بیندازید:

۳ خرداد ۱۳۸۳: جلسه رؤسای خدمات کامپیوتر شرکتهای گاز استانی (مقالات و گزارشات)

۲۱ شهریور ۱۳۸۳: مروری بر ویژگیهای سیستم مکانیزه کنتورخوانی بارکدی (مقالات و گزارشات)

۲۹ مهر ۱۳۸۳: برنامه چاپ برچسب بارکدی کنتور گاز (مقالات و گزارشات)

۴ آذر ۱۳۸۳: برگزاری دوره آموزشی کنتورخوانی بارکدی (اخبار)

۱۶ آذر ۱۳۸۳: اولین دوره کنتورخوانی بارکدی در محلات (اخبار)

۱۶ آذر ۱۳۸۳: طرح نصب برچسب بر درب منازل (اخبار)

۱۱ بهمن ۱۳۸۳: تغییر سیستم کنتورخوانی ناحیه مهاجران (اخبار)

۲۳ فروردین ۱۳۸۴: بازدید از شرکت گاز استان آذربایجان غربی (اخبار)

۲۴ فروردین ۱۳۸۴: گزارش بازدید از شرکت گاز آذربایجان غربی (مقالات و گزارشات)

۳ اردیبهشت ۱۳۸۴: تغییر سیستم کنتورخوانی ناحیه مهاجران (اخبار)

۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۴: جلسه بررسی کنتورخوانی بارکدی (اخبار)

۱ تیر ۱۳۸۴: گزارش توسعه سیستم کنتور خوانی بارکدی (مقالات و گزارشات)

۱۵ شهریور ۱۳۸۴: روند تغییر سیستم کنتورخوانی (اخبار)

۱ آذر ۱۳۸۴: استفاده از سیستم جدید کنتورخوانی در ناحیه اراک (اخبار)

در اولین نظرسنجیمان از شما خواسته‌ایم به ما بگویید که نظرتان راجع به لزوم بروز کردن سیستمهای جمع آوری اطلاعات در شرکتها با توجه به زمانبر بودن ایجاد تغییر چیست؟

نتایج اولین نظرسنجی

بروز کردن در حالت کلی متضمن تغییر است. تغییر گاهی خیلی ریشه‌ایست و راه‌حلها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما اغلب، تغییرات سطحی‌تر هستند و فقط ابزارها هستند که تغییر می‌کنند.

اگر خواسته باشیم از تغییر راه‌حلها در سیستمهای آماده خودمان مثال بیاوریم می‌توانیم جایگزینی سیستم کنتورخوانی بارکدی را به جای سیستم کنتورخوانی به ترتیب خط سیر (یکی از مشخصات مشترکین گاز که به موقعیت جغرافیایی آنها در منطقه بستگی دارد، در واقع یک نسخه شرکت گازی از کدپستی ده‌رقمیست) مثال بیاوریم. در اینجا روش کار تغییر می‌کند. از تغییر ابزارها هم می‌توانیم به ادامه سیستم کنتورخوانی به ترتیب خط سیر با استفاده از دستگاههای جمع‌آوری اطلاعات جدید مثال بیاوریم.

تغییر سیستم چه از نوع تغییر راه‌حل باشد و چه از نوع تغییر ابزار متضمن صرف زمان و هزینه است. به هر حال کاربران با سیستم قدیمی آشنایی دارند و هر چند سیستم جدید آسان‌آموز باشد نیاز به آموزش کار با سیستم جدید را دارند.

اما تغییر سیستم معمولا در چند حالت مختلف اتفاق می‌افتد. معمولی‌ترین حالت آن است که سیستم جدید امکاناتی را ارائه می‌کند که در سیستم قدیمی وجود ندارد و ما اکنون مجبور به استفاده از این امکانات هستیم (اجبار را افزایش حجم داده‌ها به مقداری که در سیستم قدیمی پیشبینی نشده، عدم ارائه ابزارهای مورد استفاده در سیستم قدیمی و پشتیبانی آنها در بازار و مانند آن باعث می‌شوند). یک زمان هم ما واقعا مجبور به استفاده از امکانات جدید نشده‌ایم اما برای افزایش بهره‌وری رو به سیستم جدید می‌آوریم تا در صورت برخورد به مشکل با سیستم قدیمی فرایند تغییر را در بازه زمانی طولانی‌تر و با مشکلات کمتری به انجام برسانیم. حالت دیگر آن است که ما همواره سعی کنیم بروزترین سیستمهای در دسترس را در سازمان خود داشته باشیم.

در اینجا سؤالی که ما در نظرسنجیمان مطرح کرده‌ایم نمود پیدا می‌کند. به نظر شما چگونه باید در این زمینه تصمیم گیری نمود؟ تا زمانی که مجبور نیستیم سراغ سیستمهای جدیدتر نرویم؟ اگر ثابت شد سیستم جدید به صرفه‌تر است سراغ سیستم جدید برویم؟ یا همواره سعی کنیم از آخرین و بروزترین سیستم استفاده کنیم؟

شرکت فنی و مهندسی فن آوران داده افزار کارا بر آن است تا فعالیتهای خود را برای مشتریان خود به طور خاص و سایر علاقمندان به طور عام مستند نماید به گونه ای که مشتریان بالفعل در جریان چگونگی پیشرفت سفارششان قرار گیرند، مشتریان بالقوه از نحوه فعالیت شرکت مطلع گردند و علاقمندان به فعالیتهای شرکت بتوانند حداکثر استفاده را از ابزارهای اطلاع رسانی شرکت بنمایند.

سایت اینترنتی شرکت رسانه ایست که مخاطبان می توانند از طریق آن فعالیتهای پایان یافته و مستندات آن را مورد بررسی قرار دهند. سیاست شرکت در تهیه محتوای سایت ارائه نتایج و مستندات قطعی و پایانیست و از این لحاظ جایی برای طرح مشکلات احتمالی و ارائه راهکارهای جایگزین که ممکن است در طراحی نهایی از آنها استفاده نشود وجود ندارد.

وبلاگ رسانه ایست که شرکتی مانند فن آوران داده افزار کارا می تواند با استفاده از آن آرا و نظرات غیررسمی خود را مطرح کند، مشکلات احتمالی را به بحث بگذارد و با طرح این مسائل از نظرات مخاطبان خود در جهت پیشبرد هر چه بهتر پروژه های خود استفاده نماید. از این رو بر آن شدیم تا با راه اندازی یک وبلاگ در سایت شرکت از قابلیتهای این رسانه در جهت پیشبرد هر چه بهتر طرحهایمان سود ببریم و علاوه بر آن یک ابزار اطلاع رسانی با فرکانس بروزرسانی بالاتر نسبت به سایت شرکت در اختیار مشتریان و علاقمندان طرحهایمان قرار دهیم.

با وجود آن که در وبلاگ فن آوران داده افزار کارا از زبان این شخصیت حقوقی به طرح مسائل خواهیم پرداخت سعی خواهیم کرد در جای خود با طرح شخصی تر مسائل از رسمیت این لحن بکاهیم و حتی الامکان با مخاطب خودمانی تر باشیم تا بتوانیم به آنچه از راه اندازی وبلاگ برای شرکت در جستجوی آن هستیم دست پیدا کنیم.

جهت اطلاع بد نیست عنوان شود که وبلاگ شرکت با استفاده از نرم افزار مدیریت وبلاگ وردپرس راه اندازی گردیده و برای فارسی سازی آن از افزونه وردپرس فارسی (تاریخ شمسی وردپرس – ویرایشگر فارسی) آقای منجمی استفاده شده است.